Co to jest Eau De Parfum?

Co to jest Eau De Parfum?

Pierwotnie perfumy znane jako eau de toilette składały się z różnych olejków lotnych, alkoholu i innych składników. Obecnie esencje perfum są skoncentrowanymi wersjami zapachów. Eau de parfums są zazwyczaj nakładane bezpośrednio na skórę po kąpieli.

Przechowuj w chłodnym, suchym i ciemnym miejscu

Umieszczenie wody kolońskiej w chłodnym, suchym i ciemnym miejscu to dobry pomysł, jeśli chcesz zachować jej jakość. Najlepszą lokalizacją do przechowywania wody kolońskiej jest ciemna szafa lub komoda. Im chłodniejsze środowisko, tym dłużej utrzymuje się zapach.

Trzymanie butelki wody kolońskiej w lodówce nie jest dobrym pomysłem. Jest to duże nie, ponieważ ciepło przyspieszy odparowanie alkoholu i może spowodować, że niektóre zapachy zepsują się w mgnieniu oka.

Najlepszym miejscem na przechowywanie wody kolońskiej jest ciemna szafa, komoda lub szuflada w wannie. Pamiętaj, że lodówkę najlepiej wykorzystywać do napojów, a nie do wody kolońskiej. Najlepiej, aby Twoja woda kolońska była przechowywana w oryginalnym opakowaniu. Może Cię zaskoczyć fakt, że niektóre perfumy występują w osobnej wersji EDT (eau de toilette). EDT może być nieco zbyt mocna jak na Twój gust. Podobnie, trzymaj swoją wodę kolońską z dala od bezpośredniego światła słonecznego.

Powinieneś również pamiętać o nagrodzie, jeśli chodzi o przechowywanie wody kolońskiej. Najlepszym miejscem do przechowywania wody kolońskiej powinna być zamknięta szuflada lub szafka z termostatem ustawionym na temperaturę nieco chłodniejszą niż temperatura pokojowa. Pamiętaj, że Twoja woda kolońska przetrwa około trzydziestu miesięcy, jeśli będzie przechowywana w oryginalnym opakowaniu. Ważne jest, aby pamiętać o przechowywaniu wody kolońskiej w lodówce, ale nie w zamrażarce. Dobrym miejscem do przechowywania wody kolońskiej jest komoda w sypialni lub szuflada w łazience. Najtańszym i najłatwiejszym miejscem do przechowywania wody kolońskiej jest najlepiej ciemna szafa. Przechowywanie wody kolońskiej w chłodnym, ciemnym i suchym miejscu pomoże Ci zachować jej jakość przez wiele lat. Najlepszą porą na przechowywanie wody kolońskiej jest noc, ponieważ temperatura w ciągu dnia sprzyja odparowywaniu alkoholu i perfum.

Posiadanie eau de parfum w chłodnym, suchym i ciemnym miejscu może mieć wiele korzyści, z których nie najmniejszą jest czynnik nowości. Najważniejszym elementem do rozważenia jest to, gdzie przechowywać swoją wodę kolońską.

Unikaj spryskiwania pasm włosów wodą toaletową

Spryskiwanie pasm włosów wodą toaletową może być dobrym pomysłem w teorii, ale w rzeczywistości może prowadzić do suchych, łamliwych pasm. Dzieje się tak, ponieważ alkohol zawarty w większości perfum i wód kolońskich może wysuszać włosy i powodować łupież.

Najlepszym sposobem na uniknięcie tego problemu jest wybór mgiełki do włosów. Ten spritzing nonsens jest o wiele bezpieczniejszy niż pocieranie nadgarstków perfumowanym balsamem. Kluczem do świetnego spritz jest rozpylanie z odległości co najmniej 20 cm od skóry głowy. Pozwala to również na równomierne rozprowadzenie zapachu i minimalizuje szkody wyrządzone przez alkohol.

Warto również zauważyć, że perfumy nie wszystkie są stworzone równe. Niektóre, takie jak Frederic Malle, nie są sformułowane do stosowania na włosy. Pamiętaj więc, aby sprawdzić listę składników przed dokonaniem zakupu. Nie spryskuj też włosów, gdy są mokre. To nie tylko kosztowny błąd, ale także sprawia, że włosy gorzej pachną.

Na rynku jest obecnie wiele zapachów, więc masz w czym wybierać. Niektóre perfumy zawierają wysokie stężenie alkoholu, podczas gdy inne mają niskie. Najlepiej jest zastosować najlżejsze z nich. W rzeczywistości, niektóre zapachy mogą być nawet stosowane na mokre włosy. Jeśli to zrobisz, spróbuj potem wytrzeć je ręcznikiem.

Mgiełka do włosów może być używana zamiast sprayu, ale pamiętaj, by dobrze wysuszyć włosy przed spryskaniem ich. Dzięki temu zapach dłużej utrzyma się na włosach. Możesz również użyć pachnącego balsamu do ciała, aby uzupełnić swoją wodę perfumowaną.

Oprócz tego, co oczywiste, możesz również dodać niewielką ilość perfum do swoich ubrań. Choć nie jest to może tak efektowne jak spryskanie swoich pasm eau de parfum, to jednak jest to drobnostka, która nie spowoduje żadnych trwałych uszkodzeń. Jeśli zdecydujesz się to wypróbować, możesz spróbować kilku różnych zapachów, aby zobaczyć, co lubisz najbardziej. Możesz nawet poeksperymentować z mieszaniem zapachu do włosów z perfumami do ciała, aby stworzyć zapach sygnaturowy.

Porównaj z wodą toaletową

W zależności od Twoich preferencji, istnieje kilka różnic pomiędzy Eau de Parfum a Eau de Toilette. Różnice te są ważne do rozważenia przy zakupie perfum.

Eau de Parfum ma wyższe stężenie olejków eterycznych i olejku zapachowego. Ponadto ma dłuższą trwałość zapachu niż Eau de Toilette. Ta różnica sprawia, że Eau de Parfum jest droższa od Eau de Toilette.

Eau de toilette ma niższe stężenie olejków zapachowych i alkoholu. Alkohol działa jako ochronny środek konserwujący. Dzięki temu Eau de toilette jest bardziej odpowiednia dla skóry wrażliwej. Nie oznacza to jednak, że jest ona lepsza od Eau de parfum.

Eau de Parfum jest cięższa od Eau de Toilette. Stężenie olejków zapachowych w Eau de Parfum wynosi zazwyczaj od 15 do 20%. Wyższe stężenie olejków sprawia, że zapach jest cięższy na skórze. Dlatego też zapach może utrzymywać się dłużej na skórze.

Eau de Parfum jest zwykle noszona w ciągu dnia, podczas gdy Eau de Toilette jest noszona na noc. Eau de Parfum jest uważana za bardziej wyrafinowany i elegancki zapach.

Eau de parfum ma większe stężenie olejków zapachowych i alkoholu. Dzięki temu jego trwałość jest większa. Można ją rozpylać po wewnętrznej stronie marynarki, na włosach lub na akcesoriach. Zapach można również zamknąć w bezzapachowym balsamie.

Eau de toilette jest idealna do codziennego użytku, natomiast Eau de parfum jest bardziej elegancka i wyrafinowana. Zapach Eau de Toilette może utrzymywać się przez wiele godzin lub dłużej, w zależności od jakości zapachu.

Wybierając perfumy, weź pod uwagę porę dnia, porę roku i otoczenie. Możesz również wypróbować obie wersje zapachu, aby znaleźć tę, która odpowiada Twoim preferencjom. Przed zakupem perfum należy wypróbować je na swojej skórze, aby upewnić się, że zapach nam się podoba.

Niezależnie od tego, czy wolisz Eau de Parfum, czy Eau de Toilette, wypróbuj je obie. Obie mają swoją wyjątkowość i zapewnią Ci świeży zapach. Po prostu zaufaj swojemu nosowi i intuicji, aby zdecydować, który z nich jest dla Ciebie odpowiedni.

Flakony esencji perfum to skoncentrowane wersje zapachów

Ci z Was, którzy robili zakupy perfum, mogli już wcześniej usłyszeć termin „esencja perfum”. Terminem tym określa się stężenie zapachu we flakonie.

Esencja perfum jest mieszaniną wielu olejków eterycznych, absolutów i ekstraktów zwierzęcych. Nie jest rozcieńczana wodą i alkoholem, jak w przypadku większości perfum. Nie stosuje się jej również bezpośrednio na skórę, ponieważ szybko wyparuje.

W ciągu ostatnich 20 lat stężenie substancji zapachowych wzrasta. W rzeczywistości IFRA szacuje, że większość eau de parfums mieści się w granicach 15%. Stężenia te nie są standaryzowane, co uniemożliwia określenie, jakie jest prawdziwe stężenie perfum. Stężenia zapachowe mogą być jednak wykorzystane jako przybliżony przewodnik, który pomoże Ci znaleźć perfumy odpowiednie dla Ciebie.

Eau de parfum to najdroższy rodzaj zapachu. Jest również najbardziej skoncentrowana. Zawiera do 15 do 30 procent całej kompozycji zapachowej. Dzięki temu jest dobrym wyborem dla osób o wrażliwej skórze. Utrzymuje się przez kilka godzin i jest idealny do codziennego stosowania.

Woda toaletowa to mniej skoncentrowana wersja wody kolońskiej. Zawiera od pięciu do 15 procent olejków eterycznych. Zapach utrzymuje się przez kilka godzin, choć można go ponownie zaaplikować. Często wodzie toaletowej towarzyszy wersja intensywna, która ma więcej górnych nut. Woda toaletowa ma też gęstszą konsystencję.

Perfumy to mieszanina olejków eterycznych, absolutów oraz ekstraktów zwierzęcych i roślinnych. Esencja jest rozcieńczona wodą i alkoholem. Taka mieszanka łatwo rozprowadza się na skórze, ale nie jest tak mocna jak oryginalne perfumy. To dobry wybór dla tych, którzy chcą mieć zapach, który utrzymuje się przez długi czas.

Eau de parfum nie jest tak droga jak woda kolońska, ale utrzymuje się dłużej. Ma też bardziej delikatny i lekki zapach. Najlepiej zaaplikować kilka kropel na pożądane miejsca na skórze.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *