Jak naprawić uszkodzony flakonik do perfum

Jak naprawić uszkodzony flakonik do perfum

Czy przypadkowo upuściłeś butelkę perfum lub została ona uszkodzona przez wodę, istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby naprawić złamaną butelkę perfum. Istnieje kilka opcji do wyboru, ale pierwszym krokiem jest wymiana dyszy i zakrętki.

Wymień dyszę

Niezależnie od tego, czy przypadkowo upuściłeś swój flakonik z perfumami i dysza pękła, czy też masz już dość użerania się z uszkodzoną butelką, powinieneś wiedzieć, że istnieją sposoby na wymianę dyszy. Dysze są stosunkowo delikatne i mogą łatwo się złamać. Jednakże, jeśli masz odpowiednie narzędzia, wymiana dyszy na swojej wodzie kolońskiej może być szybkim i łatwym procesem.

Pierwszym krokiem jest zdjęcie nakrętki z butelki perfum. Możesz to zrobić za pomocą małego śrubokręta. Następnie można użyć szpilki, aby poluzować wszelkie gunk, który zbudował się wewnątrz plastikowej rury. Gdy już to zrobisz, możesz wyczyścić otwór rozpylacza. Pomoże to przywrócić ciśnienie i opór sprayu.

Powinieneś również sprawdzić dyszę swojego flakonu z perfumami. Jeśli okaże się, że końcówka dyszy jest nierówna lub zatkana, możesz ją wyczyścić wacikiem. Jeśli nadal tkwi na swoim miejscu, możesz użyć igły do szycia, aby podciągnąć kulkę do góry. Po wyczyszczeniu dyszy można włożyć rurkę do otworu rozpylającego.

Jeśli końcówka dyszy jest zakleszczona, możesz ją wyczyścić, mocząc ją w alkoholu do wcierania. Następnie można nałożyć alkohol na otwór dyszy. Pozostaw alkohol do namoczenia na około 10 do 15 sekund. Po tym czasie możesz spróbować rozpylić go na skórę. Skuteczność tej metody zależy od rodzaju perfum, których używasz.

Jeśli końcówka dyszy nie jest zaklejona, możesz użyć gorącej wody, aby usunąć wszelkie pozostałości. Możesz również użyć wacika do wyczyszczenia wnętrza plastikowej rurki. Następnie można wypłukać ją w ciepłej wodzie i wytrzeć ręcznikiem. Można również spróbować umieścić dyszę na twardej powierzchni. Dzięki temu gęstszy płyn będzie mógł przez nią przepływać.

Najłatwiejszym sposobem otwarcia flakonu perfum jest potrząśnięcie nim, aż zawartość się uwolni. Możesz również użyć nożyczek, aby przeciąć plastik wokół szyjki butelki. Jeśli nie masz nożyczek, możesz użyć szczypiec, aby przytrzymać metalowy element na szyjce butelki. Te szczypce mogą być niebezpieczne, więc upewnij się, że używasz ich ostrożnie. Szczypce pomogą Ci zapobiec rozlaniu zawartości butelki.

Jeśli dysza nie odpada, możesz zdjąć metalowy klips z butelki perfum. Będziesz musiał użyć szczypiec, aby go ściągnąć. Należy pracować swoją drogę wokół klipu, aby upewnić się, że nie złamiesz butelki. Następnie można użyć pęsety, aby wyciągnąć plastikową rurkę z dyszy. Następnie można włożyć rurkę z powrotem do otworu butelki perfum.

Jeśli dysza nadal jest zakleszczona, możesz użyć igły do szycia, aby poluzować metalową kulkę. Po tym, możesz wyregulować kulkę na dyszy. Następnie powinieneś być w stanie ponownie ją przykręcić.

Demontaż butelki

Przy użyciu najlepszych narzędzi i technik można zdemontować rozbitą butelkę perfum bez uciekania się do szczotki do włosów. Najlepszym sposobem na to jest rozpoczęcie z czystą, pustą butelką, a następnie przy użyciu tych samych narzędzi i technik, które zrobiłeś w pierwszej kolejności możesz rozpocząć proces demontażu na poważnie. Jest to najlepszy sposób, aby przejść o demontażu złamanego butelkę perfum, i może być wykonane w ciągu kilku godzin, a nie dni lub tygodni. Można to zrobić w domu lub przestrzeni publicznej, takich jak zatłoczone biuro lub kawiarnia. Najlepszym sposobem, aby przejść o tym procesie jest znaleźć miejsce w jednej z tych przestrzeni i użyć tych narzędzi i technik, aby zdemontować swój złamany flakon perfum.

Wymiana nakrętki

Niezależnie od tego, czy zerwałeś nakrętkę na swoim flakonie z perfumami, czy też masz stary flakon, który nie spryskuje prawidłowo, istnieje kilka sposobów, w jaki możesz go naprawić. Pierwszym krokiem jest zdjęcie nakładki. Jest to często nakręcana nakładka, która została dołączona do butelki przez producenta. Jeśli nie wiesz jak go zdjąć, możesz poprosić w sklepie o jego wymianę.

Najlepszym sposobem na zdjęcie toppera jest pociągnięcie go prosto do góry. Spowoduje to rozluźnienie toppera, a następnie możesz użyć szczypiec, aby go zdjąć. Upewnij się, że trzymasz butelkę w pozycji pionowej, aby zapobiec wyciekowi. Może być konieczne użycie pęsety, aby wciągnąć rurkę z powrotem na miejsce.

Innym sposobem na usunięcie toppera jest zdjęcie dyszy. Pozwoli to zobaczyć, czy słomka jest przymocowana prawidłowo, czy nie. Jeśli jest, możesz wyczyścić wnętrze nakładki, aby usunąć wszelkie pozostałości. Może być również konieczne wypłukanie go w ciepłej wodzie. Jest to dobry pomysł, jeśli używałeś dużo perfum i butelka się poplamiła.

Najlepszym sposobem na zdjęcie górnej części butelki jest użycie szczypiec. Są one zaprojektowane tak, aby trzymać się metalu bez poślizgu. Szczypce zapobiegną również wyciekowi rozlanej zawartości. Może być również konieczne użycie nożyczek do przecięcia plastiku wokół szyjki butelki. Nie jest to trudne zadanie. Należy jednak uważać, aby nie przeciąć plastiku.

Jeśli masz butelkę z metalowym klipsem, może być konieczne użycie szczypiec do usuwania go. Może to wymagać trochę mięśni, ale wynik jest tego wart. Trzeba będzie użyć trochę cierpliwości, ale w końcu będziesz w stanie pop klip off. Może być również konieczne użycie scyzoryka lub nożyczek do cięcia plastiku wokół szyi. Może to wymagać trochę praktyki, ale jest to łatwy sposób, aby butelka wyglądała jak nowa.

Najlepszym sposobem na zdjęcie góry z butelki perfum jest poświęcenie czasu na zdobycie odpowiednich narzędzi. Najprostszym sposobem jest poproszenie o wymianę. Może to być lepsza opcja niż samodzielne próby naprawy toppera. Jednak możesz również rozejrzeć się za zakupem nowej butelki, jeśli nakrętka jest uszkodzona. Można to zrobić odwiedzając lokalny dom towarowy lub robiąc zakupy online. Dobrym pomysłem może być również poproszenie o zwrot pieniędzy, jeśli nie jesteś zadowolony z butelki.

Należy również sprawdzić, czy butelka ma korek lub zatyczkę. Jest to szczególnie ważne, jeśli złamałeś topper. Jeśli nie masz korka lub zatyczki, możesz być w stanie znaleźć je w lokalnym sklepie z artykułami gospodarstwa domowego.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *