Jak nosić perfumy

Jak nosić perfumy

Niezależnie od tego, czy jesteś starym wyjadaczem w noszeniu perfum, czy dopiero zaczynasz zanurzać palec w wodzie, istnieje kilka kroków, które możesz wykonać, aby zapewnić sobie najlepszy wygląd.

Pocieranie nadgarstków o siebie

Spryskiwanie nadgarstków zapachem jest powszechną praktyką. Praktyka ta sięga wczesnych lat 1900. Zanim rozpowszechniły się atomizery, kobiety spryskiwały swoje nadgarstki perfumami. Zapach wnikał w ich skórę.

Jednak okazało się, że ta praktyka jest nieskuteczna w przypadku wielu zapachów. Dzieje się tak dlatego, że cienka warstwa zapachu wyparowuje szybciej niż pojedyncza kropla. Jest również bardziej prawdopodobne, że ucieknie z ciała, co oznacza, że nie utrzyma się przez długi okres czasu, którego potrzebujesz.

Innym sposobem na utrzymanie perfum przed blaknięciem jest zastosowanie ich w kremie nawilżającym na bazie oleju. Krem nawilżający pomaga również utrzymać zapach od plamienia skóry.

Ważne jest również, aby pozwolić perfumom wyschnąć. Dzięki temu zapach utrzymuje się dłużej. Jeśli nałożysz perfumy na nadgarstki, pozwolisz im wyschnąć na powietrzu, a następnie spryskasz je zapachem, zauważysz bardziej trwały zapach.

Ta metoda jest również skuteczna w przypadku włosów, ponieważ można je spryskać. Należy jednak pamiętać, że aplikacja perfum powinna być wykonana przed ubraniem się. Jest to po to, aby mogły one lepiej przylegać do skóry.

Prawidłowa metoda aplikacji zależy od otoczenia i stroju, który masz na sobie. Jednak wiele kobiet ma wspólny trzyetapowy reżim, który obejmuje spryskanie nadgarstków, pocieranie nadgarstków, a następnie spryskanie szyi.

Układanie warstw zapachowych

Tworzenie warstw zapachowych to świetna zabawa. Jest to proces, który może prowadzić do stworzenia własnego, charakterystycznego zapachu. Niezależnie od tego, czy chcesz uzyskać subtelny, piżmowy, czy intensywny, kwiatowy zapach, możesz połączyć te nuty i stworzyć wyjątkowe doznania zapachowe.

Jednym z najlepszych sposobów nakładania warstw zapachowych jest wybór zapachów o podobnych nutach. Nuty te mogą być górne, średnie lub bazowe. Nuta górna to pierwszy zapach, który czujesz po nałożeniu perfum. Nuta środkowa to zapach o średniej tonacji, który jest cieplejszy i delikatniejszy. Nuta bazowa to zapach, który utrzymuje się na skórze po tym, jak górne nuty przestaną działać.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania przy nakładaniu zapachów jest praca od lekkiego do ciężkiego. Lekkie zapachy nie będą przytłaczać cięższych zapachów. Idealnie byłoby, gdyby lżejsze zapachy były rozpylane jako pierwsze.

Jeśli jesteś nowicjuszem w układaniu zapachów, dobrze jest zacząć od zapachów o jednej nucie. Warto też eksperymentować z przeciwstawnymi zapachami. Możesz spróbować połączyć zapach kwiatowy z zapachem drzewnym.

Jeśli chcesz dodać więcej warstw do swojego zapachu, możesz to zrobić po kroku drugim. Możesz również zdecydować się na warstwowanie perfum w różnych miejscach. Możesz nawet zastosować jeden zapach na szyi, a drugi na nadgarstkach. Ta metoda to także świetny sposób na odświeżenie swojego stylu.

Unikanie spryskiwania ubrań

Nakładanie perfum może być wygodne, ale może też być szkodliwe dla ubrań i Twojego ciała. Perfumy zawierają składniki, które plamią tkaniny, a nie wszystkie zapachy reagują tak samo. Niektóre perfumy pozostawią również ślad na Twojej skórze.

Sztuką na uniknięcie plam jest unikanie spryskiwania bezpośrednio ubrania. Perfumy mogą ładnie pachnieć, ale zawierają tony toksyn, które trzeba wypłukać z systemu. Najlepszą rzeczą do zrobienia jest rozpylenie perfum na nadgarstki lub punkty pulsacyjne, zamiast na ubrania. Pomoże to zapobiec toksynom z wsiąkania w ubrania i powodowania bałaganu.

Kolejna dobra wskazówka to unikanie noszenia perfumowanych olejków do ciała. Nie tylko olejki mogą wsiąkać w Twoje ubrania, ale mogą również uszkodzić naturalne włókna Twojej skóry. Najlepszym sposobem, aby tego uniknąć jest noszenie naturalnych włókien. Jeśli nosisz tkaniny syntetyczne, olejki mogą nie być w stanie wchłonąć się we włókna.

Przemysł perfumeryjny jest ogromny, więc najlepszym sposobem na uzyskanie odzieży bez zapachu jest zakup odzieży wykonanej z naturalnych włókien. Przy wyborze odzieży, upewnij się, że wybierasz tkaninę bez pigmentów, barwników i innych substancji chemicznych. Będziesz także chciał uniknąć spritzing bezpośrednio na skórę, ponieważ będzie to blokować receptory zapachu. Najmniejsza dysza, jaką możesz znaleźć, będzie najlepsza dla Twoich potrzeb.

Ponowna aplikacja

Używanie właściwego sposobu ponownej aplikacji perfum może mieć wpływ na trwałość zapachu. Istnieją różne sposoby aplikacji perfum, a niektóre kobiety stwierdzą, że rozpylanie ich w powietrzu działa na nie lepiej niż wklepywanie ich w skórę. Możesz również przelać swoje perfumy do małego atomizera, aby aplikować je w różnych momentach dnia.

Najpopularniejszym sposobem na ponowną aplikację perfum jest rozpylenie ich na nadgarstki. Powodem tego jest fakt, że nadgarstki znajdują się blisko nosa i możesz poczuć zapach perfum podczas ich aplikacji. Jest to również dobry sposób, aby zapach nie plamił ubrań.

Możesz również nałożyć zapach na szyję. Ten obszar jest dobrym miejscem na pozostawienie lekkiego śladu zapachowego. Jest to również dobre miejsce do stosowania zapachów, które siedzą blisko skóry, takich jak pikantna woda kolońska na lato.

Innym sposobem na ponowną aplikację perfum jest dyfuzor olejków eterycznych. Metoda ta działa w podobny sposób jak wspomniane wcześniej punkty pulsacyjne. Jednak użycie dyfuzora olejków eterycznych nie sprawi, że Twój zapach będzie trwał tak długo, jak w przypadku aplikacji bezpośrednio na skórę.

Innym sposobem na ponowną aplikację perfum jest rozpylenie ich na nadgarstki i szyję. Jest to świetny sposób na to, by nie poplamić ubrań, a także pozwala na dłuższe utrzymywanie się zapachu. Należy jednak pamiętać, że naturalne wyschnięcie zapachu może zająć minutę, więc bądź cierpliwa.

Zapobieganie uszkodzeniu biżuterii przez perfumy

Zabezpieczenie biżuterii przed perfumami i chemikaliami jest ważne. Istnieje kilka prostych kroków, które należy podjąć, aby uniknąć spowodowania uszkodzenia biżuterii. Te kroki mogą pomóc przedłużyć żywotność Twojej biżuterii.

Jednym z najprostszych sposobów ochrony biżuterii jest przechowywanie jej w szczelnym pojemniku. Szczelne pudełka zapobiegają dostawaniu się powietrza, a także ograniczają wilgoć. Inną opcją jest użycie pakietów żelowych. Można je znaleźć w opakowaniach nowej odzieży i pudełkach z butami. Możesz dodać pakiety żelowe do pudełek, aby utrzymać biżuterię w suchości.

Podczas noszenia swojej biżuterii ważne jest, aby nosić perfumy, które nie są alkaliczne. To zapobiegnie perfumom przed skorodowaniem twojego złota. Innym sposobem na uniknięcie uszkodzenia perfum jest zastosowanie balsamu przed noszeniem biżuterii. Balsam pomoże stworzyć barierę między skórą a metalem.

Biżuteria może również zostać uszkodzona przez wodę. Perły są porowate i dlatego są bardziej podatne na uszkodzenia od wody. Perły powinny być przechowywane oddzielnie od twardej biżuterii. Perły są również bardziej podatne na uszkodzenia od lakieru do włosów. Perły powinny być zawinięte w materiałowe torby, gdy nie są używane.

Złota i srebrna biżuteria nie powinna być noszona w wodzie. Woda spowoduje erozję metalu. Biżuteria będzie również matowa, jeśli znajdzie się w wodzie. Korzystanie z rozwiązań czyszczenia biżuterii może pomóc usunąć brud i zanieczyszczenia. Można również zrobić własne środki do czyszczenia biżuterii. Możesz połączyć sodę oczyszczoną, sól i wodę, aby stworzyć łagodny roztwór czyszczący.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *