Jak sprawić, by Twoje perfumy trwały dłużej

Jak sprawić, by Twoje perfumy trwały dłużej

Niezależnie od tego, czy używasz perfum, aby doprawić swój strój, czy odświeżyć sypialnię, istnieją pewne wskazówki i sztuczki, które możesz zrobić, aby Twoje perfumy trwały dłużej. Wskazówki są proste, ale powinieneś je zapamiętać, aby nie tracić pieniędzy na produkty, które nie działają.

Prezentujemy Państwu treść opracowaną z udziałem beautybyj.pl

Miejsca, w których należy je stosować

Używanie właściwych miejsc do nakładania perfum może sprawić, że Twój zapach będzie trwał dłużej. Istnieje kilka prostych wskazówek, które pomogą Ci uzyskać jak najlepsze rezultaty.

Główne miejsca do nakładania perfum to nadgarstki, szyja i za uszami. Obszary te są ciepłe i wilgotne, dzięki czemu będą lepiej wchłaniać zapach. Przed nałożeniem perfum na te miejsca powinnaś użyć bezzapachowego balsamu. Dodanie kremu nawilżającego zablokuje zapach na miejscu.

Tors to kolejne świetne miejsce do nakładania zapachu. Jednak powinnaś to robić tylko na specjalne okazje. Jeśli masz na sobie top z wycięciami, szczególnie ważne jest, aby zastosować perfumy w tym obszarze. Możesz również spryskać perfumami włosy, aby uzyskać długotrwały zapach.

Jeśli chcesz, aby Twoje perfumy utrzymywały się dłużej, powinnaś unikać nakładania ich w miejscach, które będą narażone na działanie promieni słonecznych. Na przykład nadgarstki nigdy nie powinny być spryskiwane w słońcu, ponieważ ciepło może rozłożyć związki zapachowe.

Inne świetne miejsca do nakładania perfum to między innymi okolice za kolanami, kark i wewnętrzna strona łokcia. Te miejsca również pomogą rozproszyć zapach w ciągu dnia.

Innym świetnym sposobem na aplikację perfum jest użycie odcisku palca. Upewnij się jednak, że najpierw umyjesz ręce. Jest to szczególnie ważne dla osób, które mają wrażliwą skórę.

Należy również pamiętać, aby przechowywać swoje perfumy w chłodnym, ciemnym miejscu. Nie chcesz przechowywać swoich perfum w łazience lub w jakimkolwiek ciepłym, wilgotnym miejscu. Wilgoć pod prysznicem może rozłożyć związki zapachowe perfum. Przechowywanie perfum w oryginalnym opakowaniu również zapobiega ich uszkodzeniu.

Jeszcze jedna sztuczka, która może pomóc Twoim perfumom przetrwać dłużej, to nakładanie ich w ciepłych miejscach. Niektórzy eksperci uważają, że pępek jest świetnym miejscem do nakładania perfum. Pępek emituje dużo ciepła, a perfumy będą wchłaniać i rozpraszać się w tym ciepłym obszarze.

Możesz również nakładać perfumy na nadgarstki, po prostu je wklepując. Nie jest to jednak tak skuteczne jak wcieranie ich w skórę. W zależności od perfum, może to przytłumić górne nuty.

Przechowuj w chłodnym, suchym miejscu

Przechowywanie perfum w chłodnym, suchym miejscu przedłuży trwałość zapachu. Jest to jedno z najważniejszych zadań, jakie możesz wykonać, a jeśli zrobisz to prawidłowo, nigdy nie będziesz musiał się martwić, że Twoje perfumy znów będą źle pachnieć. Należy również pamiętać, że istnieją pewne zapachy, które nie wytrzymają próby czasu.

Oprócz przechowywania w chłodnym, suchym miejscu, istnieją inne rzeczy, które możesz zrobić, aby zachować świeżość zapachu na dłużej. Na początek, możesz unikać nadmiernego potrząsania butelką. Jest tak dlatego, że utleni to zawartość butelki. Możesz również upewnić się, że nie pocierasz skóry bezpośrednio po zastosowaniu perfum. To dlatego, że to nie tylko przytłumi zapach, ale może również spowodować wyparowanie perfum.

Najlepszym sposobem przechowywania perfum jest trzymanie ich w ciemnym, chłodnym miejscu. Należy również unikać pozostawiania ich w miejscu, gdzie będą narażone na działanie światła. Słońce zabarwi zapach Twoich perfum. Powinnaś również trzymać je z dala od wilgoci i ciepła. Jeśli masz taką możliwość, przechowuj je w lodówce.

Przechowywanie w lodówce może nie wydawać się oczywistym wyborem, ale tak jest. Dzięki temu składniki Twoich perfum nie ulegną rozkładowi, co uchroni je przed zamarznięciem. Dobrym pomysłem jest również trzymanie go w szczelnym pojemniku.

Jeśli jesteś na rynku nowego zapachu, rozważ zakup małej wersji i noszenie jej ze sobą. W ten sposób nie będziesz musiała się martwić o uszkodzenie buteleczki lub o to, że zabraknie Ci perfum. Należy również pamiętać, aby przechowywać go w oryginalnym pudełku lub przynajmniej w tym, w którym został dostarczony.

Należy również starać się unikać otwierania flakonu. Jeśli to zrobisz, może się okazać, że Twoje perfumy są utlenione. Dobrym pomysłem jest również etykietowanie butelek, co ułatwi Ci znalezienie zapachu w Twojej kolekcji.

Na koniec warto rozważyć przechowywanie perfum w butelce, której nie da się otworzyć. Jest to szczególnie ważne w przypadku tych, które zawierają olejki eteryczne, które mogą pogorszyć się w butelce.

Unikaj pocierania nadgarstków o siebie

Utrzymywanie nadgarstków w czystości jest koniecznością, jeśli chcesz zachować świeżość swojego zapachu. Perfumy składają się z wielu składników, które mają różny stopień lotności. Im bardziej lotny składnik, tym bardziej prawdopodobne jest, że ucieknie z Twojej skóry. Na przykład, wazelina zawiera maść. Kiedy pocierasz o siebie nadgarstki, nie jest zaskoczeniem, że naturalne olejki w Twojej skórze zmieszają się z perfumami. Może to spowodować, że Twoje górne nuty znikną szybciej niż powinny. Używanie bezzapachowego kremu nawilżającego, takiego jak Vaseline, może pomóc utrzymać świeżość zapachu na dłużej.

W górnej części nadgarstka mogą znajdować się żyły, które są blisko powierzchni skóry. Oznacza to, że ciepło generowane przez ciepło twojego ciała może spowodować, że niektóre z bardziej lotnych składników uciekną z organizmu. Chociaż może to brzmieć jak dobra rzecz, może to spowodować, że Twoje perfumy zanikają szybciej niż powinny. Utrzymując nadgarstki w czystości, zminimalizujesz to ryzyko. Jest to szczególnie ważne, gdy nosisz zapach, który nie jest wodą kolońską.

Najlepszym sposobem na utrzymanie świeżości Twoich nadgarstków jest nawilżanie ich przy pomocy olejku nawilżającego. Użycie wazelinowego kremu nawilżającego sprawi, że Twoje perfumy nie będą blaknąć szybciej niż powinny. Ma to również dodatkową korzyść w postaci zatrzymania zapachu, dzięki czemu trwa on nieco dłużej. Jest to szczególnie ważne, jeśli używasz zapachu, który jest bardzo lotny.

Istnieje wiele sposobów na utrzymanie nadgarstków w czystości. Używanie kremu nawilżającego i spryskiwanie obu nadgarstków pachnącym sprayem to dwie z bardziej oczywistych propozycji. Jednak pocieranie nadgarstków jest sprawdzonym złym posunięciem, więc staraj się unikać tej wpadki. Inną oczywistą opcją jest pozwolić zapachowi usiąść na skórze przez kilka minut przed pocieraniem nadgarstków razem. To zminimalizuje skutki ciepła i pomoże zachować świeżość zapachu dłużej. Górna część nadgarstka może wydawać się dziwnym miejscem do nakładania kremu nawilżającego, ale jest to świetne miejsce do nakładania olejków, które są odpowiedzialne za utrzymanie świeżości Twojego zapachu.

Nałóż warstwę

Używanie techniki warstwowej do noszenia perfum to świetny sposób na przedłużenie żywotności pojedynczego zapachu. Proces ten polega na stosowaniu różnych zapachów lub pachnących produktów do pielęgnacji ciała na różnych częściach ciała. Możesz rozpylić jeden zapach na nadgarstkach, a drugi na szyi, zastosować pachnący balsam do ciała po kąpieli lub użyć pachnącej mgiełki do włosów.

Eksperci, tacy jak Alice du Parcq, uważają, że warstwowość to świetny sposób na eksperymentowanie z zapachami. Jeśli jesteś początkująca w tworzeniu warstw, zacznij od dwóch perfum, które mają podobne nuty. Mogą to być nuty bazowe, górne lub środkowe.

Na przykład, możesz połączyć zapach cytrusowy z drzewnym, ziemistym. Oba zapachy będą się ze sobą dobrze komponować. Możesz również połączyć zapach korzenno-subtelny z zapachem kwiatowym.

Układanie zapachów nadaje również Twojemu stylowi niepowtarzalny charakter. Może dodać wymiar do zespołu lub stworzyć nastrój.

Układanie zapachów jest zabawne i łatwe, i nie wymaga używania ciężkich, mocnych perfum. Zamiast tego możesz użyć prostych perfum o wspólnych nutach i dodać dodatkowy, skomplikowany zapach, aby dopełnić swój wygląd. Możesz również spróbować różnych zapachów, od kwiatowych do owocowych do drzewnych.

Nakładanie warstw to technika, która sięga czasów starożytnych cywilizacji. Kapłani i imamowie przed modlitwą skrapiali ściany świątyń swoimi perfumami. Pocierali również swoją skórę, aby rozprowadzić zapach.

Eksperci opracowali kilka sprytnych sztuczek, dzięki którym zapach utrzymuje się dłużej. Kluczem do warstwowego nakładania zapachów jest nawilżanie skóry i noszenie dwóch lub trzech zapachów jednocześnie. Cięższy zapach powinien być nałożony jako pierwszy, a lżejszy na wierzch. Cięższy zapach powinien być stosowany w cieplejszych obszarach, takich jak serce, podczas gdy lżejszy powinien być stosowany w chłodniejszych obszarach.

Eksperci zalecają również, aby pod perfumy nałożyć warstwę pachnącego olejku do ciała, aby zwiększyć intensywność zapachu. Dzięki temu Twoja skóra będzie nawilżona, a oba aromaty nie wyblakną.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *