Jak nakładać perfumy

Bez względu na to, czy próbujesz zmieszać kilka różnych zapachów w swoich perfumach, czy po prostu szukasz trochę więcej zapachu, ważne jest, aby wiedzieć, jak nakładać warstwy perfum.

Prezentowany tekst jest efektem naszych działań w partnerstwie z beautybalance.pl

Unikaj mieszania dwóch skomplikowanych zapachów

Używanie perfum warstwowych może być zabawnym sposobem na uaktualnienie swojego popisowego zapachu. Należy jednak zachować ostrożność podczas mieszania perfum. Możesz skończyć z efektem szarpania.

Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać przy tworzeniu warstwowych perfum jest upewnienie się, że nie przeciążasz lżejszego zapachu. Może się to zdarzyć, jeśli zmieszasz ze sobą dwa ciężkie zapachy.

Najlepszym sposobem na osiągnięcie tego celu jest rozpoczęcie od zapachu bazowego. Może to być pachnący balsam do ciała lub woda perfumowana.

Następnie spróbuj dodać górną nutę. Może to być zapach cytrusowy. To wzmocni zapach bazowego zapachu. Nie chcesz jednak dodawać zapachu cytrusowego na szczycie zapachu kwiatowego. Zapachy mogą się ze sobą mieszać, ale sprawią, że połączenie będzie zbyt słodkie lub zbyt cierpkie.

Perfumy warstwowe nie są tak łatwe, jak się wydaje. Musisz wybrać profile zapachowe, które się uzupełniają. Idealnie do warstwowania nadają się dwa zapachy o podobnych nutach.

Najłatwiejszymi zapachami do mieszania i dopasowywania są nuty kwiatowe. Zapach kwiatowy spotęguje zapach bazowy i sprawi, że będzie się on dłużej utrzymywał. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli używasz balsamu do ciała, który nawilża skórę.

Inne zapachy, które należy rozważyć układając je to zapachy cytrusowe i drzewne. Te zapachy mają wiele składników, które współpracują ze sobą, tworząc bogate tło. Jednak najlepszym sposobem na warstwę tych typów zapachów jest wybranie takiego, który ma lżejszą górną nutę. Można go nosić na punktach pulsacyjnych lub we włosach.

Jeśli szukasz nowego zapachu tej jesieni, spróbuj perfum warstwowych. Pomoże to Twojemu zapachowi przetrwać dłużej i zapobiegnie wyjściu z mody Twoich codziennych zapachów.

Najpierw zastosuj najmocniejszy zapach

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym perfumiarzem, czy nowicjuszem, warstwowe nakładanie zapachów to łatwy sposób na stworzenie własnego, niepowtarzalnego zapachu. Najlepszym sposobem na warstwowanie perfum jest wybór dwóch zapachów, które mają wspólną nutę. Alternatywnie, możesz zdecydować się na zastosowanie dwóch zapachów, które mają przeciwstawne nuty.

Warstwowanie zapachów to świetny sposób na dodanie potencji swojemu zapachowi i zwiększenie jego trwałości. Proces ten można przeprowadzić na kilka różnych sposobów, w tym używając pachnących płynów do mycia ciała, stosując pachnące balsamy i rozpylając różne zapachy na różne części ciała.

Niezależnie od tego, którą metodę wybierzesz, będziesz chciał zastosować najsilniejszy zapach jako pierwszy. Jest tak dlatego, że zapachy o cięższej woni mają tendencję do wyróżniania się w mieszankach. Nie będą one również przytłaczać lżejszych zapachów, więc możesz je stosować częściej.

Po zakończeniu nakładania najmocniejszych perfum, odczekaj co najmniej godzinę przed nałożeniem kolejnej warstwy. Dzięki temu zapach będzie miał szansę przylgnąć do skóry, co zapewni mu dłuższą trwałość.

Kolejnym krokiem w układaniu perfum jest dodanie lżejszego zapachu na wierzchu cięższego zapachu. To działa, ponieważ cząsteczki zapachu będą chciały się do czegoś przyczepić. Może to być Twoja skóra, skóra innej osoby lub inne perfumy.

Po zakończeniu pierwszej warstwy, możesz zacząć nakładać drugi zapach. Możesz to zrobić używając pachnącego płynu do mycia ciała, nakładając pachnący balsam po prysznicu lub rozpylając zapach na nadgarstki i szyję.

Jeśli nie jesteś pewna, jak układać warstwy zapachów, zawsze możesz zapytać profesjonalistę. Na przykład Kelly Gaskins, twórczyni Charleston Girl Perfume, posiada bogatą wiedzę na temat nakładania zapachów.

Unikaj przesycenia

Niezależnie od tego, czy używasz spritera, czy pełnowymiarowej butelki wody kolońskiej, możesz zrobić kilka rzeczy, aby zwiększyć trwałość zapachu. Najbardziej oczywistą z nich jest użycie najpierw pachnącego kremu nawilżającego. To dlatego, że ważne jest, aby chronić skórę przed chemikaliami w perfumach. W miesiącach letnich jest to szczególnie ważne.

Inną ważną uwagą jest unikanie przesycania swojej mikstury zbyt dużą ilością tego samego zapachu. Jest to szczególnie ważne, jeśli próbujesz naśladować bardziej seksowny zapach. Ważne jest również, aby pamiętać, że niektóre zapachy zawierają alkohol, który może wysuszyć skórę. Dobrym pomysłem jest noszenie kremu z filtrem, zwłaszcza jeśli masz skłonność do poparzeń słonecznych. Wreszcie, upewnij się, że nie używasz perfum w obszarze o wysokiej wilgotności. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli nosisz wodę kolońską we włosach.

Nie ma twardych i szybkich zasad, jeśli chodzi o określenie najlepszego sposobu na wzmocnienie swojego zapachu. Kluczem jest jednak znalezienie zapachu, który dopełni Twoje własne, unikalne poczucie stylu. Dobrym pomysłem jest również eksperymentowanie z różnymi kombinacjami. Może się okazać, że jeden zapach na nadgarstkach jest przytłaczający, a inny na szyi jest idealnym uzupełnieniem. Aby to sprawdzić, spróbuj nałożyć spritzer na nadgarstki, a następnie inny spritzer na szyję. Szybko przekonasz się, że odrobina eksperymentów może przynieść wiele korzyści.

Przygotuj skórę przed spryskaniem

Używanie bezzapachowego balsamu do ciała przed spryskaniem perfumami to jeden z najlepszych sposobów na wydobycie jak największej ilości zapachu. Pomaga on zamknąć zapach i sprawia, że perfumy utrzymują się dłużej. Dobry bezzapachowy balsam do ciała nie będzie również konkurował z zapachem Twoich perfum.

Jeśli nosisz biżuterię, może ona również wpłynąć na sposób, w jaki pachną Twoje perfumy. Jeśli masz metalową biżuterię, możesz rozważyć jej usunięcie przed spryskaniem perfumami. Powinieneś również wypróbować perfumy na gołej skórze przed ich zakupem. Dzieje się tak dlatego, że różne perfumy są inaczej oznakowane i mogą mieć różną moc. Ponadto, niektóre formuły perfum nie działają dobrze na włosy.

Rozpylenie perfum na bibułkę pomoże Ci określić, ile ich potrzebujesz i jak silny jest ich zapach. Możesz również użyć próbek, aby określić, jak silny jest zapach. Możesz również spryskać perfumami kawałek papieru lub swoją skórę i zobaczyć, jak zapach reaguje. Może to również pomóc w określeniu, które zapachy lubisz.

Możesz również rozpylić perfumy blisko skóry, aby uzyskać bardziej skoncentrowany obszar. Idealnie byłoby zastosować perfumy po prysznicu. Pozwoli to na otwarcie porów, aby lepiej się wchłaniały. Należy również zastosować krem nawilżający do skóry przed spritzing perfum. Wilgoć pomoże zamknąć zapach i uchronić go przed wyparowaniem. Ponadto, spryskanie perfum z odległości pomoże zwiększyć siłę zapachu.

Na koniec, nie zapomnij pozwolić perfumom wyschnąć przed spryskaniem ich. Pocieranie nadgarstków może spowodować, że górne nuty rozpadną się i szybciej wyblakną.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *