Najgorsze naturalne perfumy, których powinieneś unikać

Najgorsze naturalne perfumy, których powinieneś unikać

Pomimo faktu, że wiele osób jest zaniepokojonych środowiskiem i wpływem, jaki syntetyczne substancje zapachowe mają na środowisko, w rzeczywistości istnieją pewne naturalne perfumy, których możesz chcieć uniknąć. Chociaż mogą one nie mieć złego zapachu, nie chcesz wdychać sztucznych chemikaliów i toksyn.

Fat & The Moon

Założona przez Rachel Budde, Fat and the Moon to zielona firma, która oferuje ziołowe produkty do pielęgnacji ciała, pachnące balsamy i najlepsze z obu światów, nietoksyczne organiczne perfumy. Założycielka firmy ma długą listę referencji i jest oddana używaniu organicznych i naturalnych składników w swoich produktach. Jedną z córek założycielki jest zielarka i muzyk Shana Cleveland. Oprócz tego, że Shana jest utalentowanym muzykiem, jest również znakomitą zielarką. Przez lata badała korzyści płynące z naturalnych składników i kontynuuje rodzinne dziedzictwo, eksperymentując z wiekowymi przepisami i naturalnymi ekstraktami.

Produkty Fat and the Moon są zaskakująco proste. Używają głównie organicznych składników do produkcji perfum stałych i perfumowanych, linii naczyń do przechowywania balsamów zapachowych oraz pojemników wielokrotnego użytku do przechowywania i podróżowania. Oferują również ekologiczne i bezpieczne dla środowiska etykiety, tusze i opakowania. Firma ta jest również godna uwagi ze względu na swoje sprytne opakowania, w tym zakręcane korki do ponownych zamówień i butelki nadające się do recyklingu.

Charna Ethier

Pomimo lat pracy dla dużych firm zapachowych i kosmetycznych, Charna Ethier zawsze chciała stworzyć własną linię naturalnych perfum. Dorastała na farmie w wiejskiej Nowej Anglii i spędziła swoją młodość na świeżym powietrzu, rozkoszując się zapachami matki natury. Ta pasja do natury jest tym, co zainspirowało ją do założenia Providence Perfume Co. Używa najlepszych naturalnych składników botanicznych z całego świata. Jej zapachy są tworzone na zamówienie, zgodnie z Twoją specyfikacją. Ta naturalna linia perfum została wprowadzona na rynek w 2009 roku.

Najnowszy zapach Charna Ethier to Provanilla, całkowicie naturalny zapach bursztynowej wanilii. Zapach ten dostępny jest w rozmiarze podróżnym 7,5 ml. Zapach zawiera pięć odmian wanilii, a także miazgę kokosową, myrh, balsam i inne. Dodatkowo, zapach zawiera żywicę orris dla opulencji i jedwabistego forniru. Dostępny jest również w butelce o pojemności 100 ml.

Jednym z zapachów z linii Ethier Naturals jest Hindu Honeysuckle. Zapach otwiera się jasnym kwiatowym nektarem, który jest akcentowany przez ziemisty wetiwer. Zapach jest uwarunkowany dojrzałym jaśminem i wetiwerem. To pikantny, indolentny zapach, który przypomina kwiaty jaśminu. Dostępny jest w sprayu o pojemności 7,5 ml, w rozmiarze podróżnym 7,5 ml oraz we flakonie o pojemności 100 ml.

Jako naturalny perfumiarz, Charna Ethier studiowała właściwości składników botanicznych i wykorzystała tę wiedzę do stworzenia swoich charakterystycznych zapachów. Jej perfumy są wyrafinowane i złożone, z unikalnym podpisem Ethier. Zapachy te mają dobrą projekcję i długą trwałość.

Syntetyczne zapachy mogą powodować problemy zdrowotne

Używanie sztucznych zapachów może mieć poważne, długoterminowe konsekwencje zdrowotne. Nie tylko powodują one problemy z oddychaniem i zatokami, ale także zostały powiązane z rakiem.

Niektóre produkty mogą zawierać nawet 300 różnych substancji chemicznych w jednym zapachu. Wiele z nich to neurotoksyny, substancje drażniące drogi oddechowe i zaburzające gospodarkę hormonalną. Zostały one powiązane z bólami głowy, drętwieniem i toksycznością reprodukcyjną.

Sztuczne substancje zapachowe znajdują się w środkach czystości, detergentach do prania i odświeżaczach powietrza. Te substancje chemiczne mogą również wywoływać ataki astmy. Są one również główną przyczyną reakcji alergicznych na kosmetyki.

Według Environmental Working Group, 75 procent produktów zawiera jakiś rodzaj substancji zapachowej. Wiele z nich to syntetyczne substancje petrochemiczne. Centrum Kontroli i Prewencji Chorób odradzało nawet stosowanie substancji zapachowych w miejscu pracy.

Niektóre z tych produktów zostały wymienione przez EPA jako odpady niebezpieczne. Zawierają one ftalany, które zakłócają działanie hormonów i są znane z wywoływania raka piersi i raka wątroby. Zostały one również powiązane z otyłością i wadami rozrodczymi.

Ponadto istnieją inne skutki zdrowotne syntetycznych substancji zapachowych, które są mniej oczywiste. Na przykład, badania wykazały, że ekspozycja na syntetyczną wodę kolońską może zmniejszyć objętość wydychanego powietrza. Może to przyczynić się do nawrotu astmy dziecięcej.

Syntetyczne substancje zapachowe są również niebezpieczne dla zwierząt. Znaleziono je w filetach rybnych i workach na śmieci. Mogą też być przekazywane kolejnym pokoleniom.

Unikanie piżma i styrenu

Prawie każde perfumy na rynku mają nutę piżma. Nuty te pochodzą ze źródeł zwierzęcych lub botanicznych. Piżma są miękkie i gładkie. Pomagają zharmonizować perfumy. Nadają im również długą trwałość. Najlepsze piżmo botaniczne pochodzi z nasion ambrette, które ma niuanse koniaku i szałwii muszkatołowej.

Jednak piżmo nie jest tym, za co się je uważa. Są często obciążone toksycznymi chemikaliami. Są to znane substancje zaburzające gospodarkę hormonalną, a skutki ich stosowania nie ograniczają się do hormonów. Zostały one powiązane z rakiem i innymi chorobami, jak również.

Octan benzylu jest powszechnym składnikiem chemicznym w perfumach. Znajduje się również w lakierach do włosów, dezodorantach, odświeżaczach powietrza, środkach do zmiękczania tkanin i wielu innych produktach. Może powodować wewnętrzne uszkodzenia, a także wywoływać astmę i zaburzenia hormonalne.

Wiadomo również, że syntetyczne piżma zakłócają ważne procesy biologiczne, w tym krzepnięcie krwi i sygnalizację hormonalną. Mogą również gromadzić się w organizmie, w tłuszczach i w środowisku. Wiadomo również, że uszkadzają komórki mózgowe.

Syntetyczne piżma zostały znalezione w mleku matki, w pępowinie noworodka i w tkance łożyska. Wiadomo również, że powodują niewydolność jajników, niepłodność i uszkodzenia mózgu. W 2011 roku substancja ta została dodana do listy przewidywanych czynników rakotwórczych dla ludzi.

Syntetyczne piżmo można również znaleźć w produktach konsumenckich, w tym w kosmetykach, filtrach przeciwsłonecznych i balsamach. Ponieważ są one stosunkowo tanie w produkcji, są stosowane w coraz większej liczbie produktów.

Syntetyczne materiały mogą pachnieć prawdziwiej i bardziej „naturalnie”

Używanie naturalnych składników do tworzenia perfum aficionado nie jest jedynym czasochłonnym zadaniem. Na szczęście istnieje mnóstwo wyszkolonych w jakości, certyfikowanych specjalistów, aby sanity przetestować swoją tequilę zapachu. W rzeczywistości, niektóre szczęśliwców będzie nawet dostać się do umieścić na smoking w ciągu najbliższych kilku tygodni. Nie wspominając o wszystkich innych ważnych zadaniach wymagających ich uwagi neofity. Niezależnie od tego, praca z nimi była przyjemnością. Mam nadzieję, że ci profesjonaliści będą Twoimi kolejnymi najseksowniejszymi spotkaniami i mianujesz ich swoim następnym beau lub beaut. Do tego czasu, powodzenia, gratulacje i szczęśliwe szlaki! oh i dziękuję za freebies! oh i dziękuję za najseksowniejsze komplementy ze wszystkich! Czyż nie jest to najlepszy sposób na zrobienie świetnego wrażenia!

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *