Najlepsze książki o perfumach

Najlepsze książki o perfumach

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę ze światem perfum, czy jesteś doświadczonym weteranem, istnieją niesamowite książki, które warto przeczytać. Nauczą cię wszystkiego, co musisz wiedzieć o perfumach, od tego, jak wybrać zapach, do tego, czego używać, gdy jesteś w ciąży, do tego, jaki jest najlepszy sposób przechowywania perfum.

Madame: An Intimate Biography of Helena Rubenstein

Na początku XX wieku Helena Rubenstein była jedną z czołowych pionierek nowoczesnego przemysłu kosmetycznego. Jej produkty kosmetyczne i salony stały się sławne na całym świecie. W rezultacie jej firma kosmetyczna stała się wielomilionowym biznesem. Jako pierwsza wprowadziła na rynek kosmetyki jako rzecz pierwszej potrzeby.

Imperium kosmetyczne Heleny Rubenstein powstało w czasie Wielkiego Kryzysu. Jej kremy i pudry były sprzedawane gospodyniom domowym z czasów kryzysu. Promowała koncepcję „Dnia Piękności”, która zachęcała kobiety do poddawania się specjalnym zabiegom. Namawiała kobiety do picia alkoholu, regularnych ćwiczeń i unikania palenia.

W latach 20. Rubenstein zaczęła współpracować z hollywoodzkimi gwiazdami filmowymi. Wprowadziła też nowe produkty dla amerykańskich kobiet. Zabiegi Rubenstein opierały się na jej wiedzy o anatomii i chemii ludzkiego ciała. Wymyśliła również techniki promocyjne dla swoich produktów.

Helena Rubenstein poślubiła młodego rosyjskiego księcia w 1938 roku. Jej drugie małżeństwo zakończyło się w 1956 roku. Wróciła do Stanów Zjednoczonych, lżejsza o dziesięć kilogramów. Głęboko przeżyła jednak śmierć drugiego męża.

G.W. Septimus Piesse – The Art of Perfumery

Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem perfum, czy po prostu szukasz dobrej lektury dla zabicia czasu, The Art of Perfumery to pozycja obowiązkowa. Jest to dobrze opracowane studium procesu tworzenia perfum, które zawiera również dodatek dotyczący kolorów kwiatów. Autor był z zawodu chemikiem i optykiem, a w swoim dorobku ma tak znane dzieła jak Laboratorium cudów chemicznych, czyli melanż naukowy (1859), Magia szymiczna, naturalna i fizyczna, czyli podręcznik metod naukowych oraz Nauka chemii, czyli objaśnienie zasad chemii w przykładzie pracy praktycznej i naukowej (1858).

Mimo, że książka liczy ponad 350 stron, to przebrnięcie przez nią nie zajmuje dużo czasu. Wnętrze jest nieco przybrudzone, a deski lekko otarte, ale treść jest nienaruszona. Książka jest ilustrowana 50 drzeworytami, a także dodatkiem dotyczącym chemii perfum.

Książka jest pewnym rarytasem. Poprzedni właściciel miał rękę w jej powstaniu, a ona sama jest jedną z niewielu na świecie. Książka została opatrzona na ffepie podpisem z nazwiskiem autora.

Eseje Hermana o perfumach vintage i wywiady z perfumiarzami

O perfumach napisano kilka książek. Są one świetnym sposobem na poznanie historii i sztuki perfumiarskiej. Tego typu książki pomogą Ci również lepiej docenić obecnych perfumiarzy.

Oprócz zbioru esejów, książka ta zawiera również reklamy perfum vintage. Dołączono również słowniczek terminów i wskazówki dotyczące budowania kolekcji.

Scent and Subversion to książka, która bada historię i kulturę perfum. Zawiera również recenzje setek perfum vintage. Zawiera również wywiady z perfumiarzami na temat ich zapachów. Porusza także marketingowe i społeczne aspekty perfumiarstwa.

Przemysł perfumeryjny zmienił się w ciągu ostatnich kilku lat. Dzięki internetowi właściciele marek mogą teraz docierać bezpośrednio do konsumentów. Ułatwiło to również perfumiarzom zakładanie własnych firm. Ci niezależni perfumiarze tworzą swoje własne projekty, podobnie jak perfumiarze komercyjni. Muszą czuć się komfortowo, pracując przez wiele godzin, borykając się z powtarzającymi się problemami i ćwicząc swoje umiejętności. Ważne jest również, aby perfumiarze niezależni dobrze czuli się w sytuacji uczenia się przez całe życie.

Aforyzmy perfumiarza autorstwa Ropiona

„Aphorismes d’un Parfumeur” Dominique’a Ropiona to najlepsza książka na ten temat i warta przeczytania dla każdego konesera perfum. Autor – miłośnik perfum i wszystkiego co pachnące – zasłynął jako perfumiarz, który wyniósł perfumiarstwo na nowe wyżyny. Jako mistrz kwiatów i nauki, autor stworzył jedne z najbardziej udanych zapachów w branży. Przez ostatnie 30 lat pracował w domu zapachowym International Flavors & Fragrances w Paryżu. Oprócz pracy jako projektant, jest oddanym studentem sztuki perfumiarstwa.

„Aphorismes d’un parfumeur” to pokaźne tomisko, ale jego zawartość nie jest przytłaczająca. W istocie autorowi udało się zmieścić w nieuporządkowanym tekście wszystkie drobiazgi swojego pokroju – 'proste’, 'ważne’ i 'istotne’. Aphorisms d’un Parfumeur to nie tylko warta przeczytania lektura, to także godny dodatek do półki perfumiarza. Wrażliwość autora na szczegóły jest widoczna na każdej stronie, niezależnie od tego, czy jest to wyjaśnienie, jak zrobić idealny czajniczek, czy wyjaśnienie „afrodyzjaku”.

The Diary of a Nose: A Year in the Life of a Parfumeur

Podczas swojego roku pracy jako perfumiarz dla Hermesa, Jean-Claude Ellena stworzył kilka ikonicznych zapachów, w tym „First” od Van Cleef & Arpels i „Eau Parfumee au The Vert” od Bulgari. Zdradza też, jak wpada na nowe pomysły na perfumy i jak wykorzystuje wszystkie pięć zmysłów podczas tworzenia zapachu.

Ellena ma wyostrzony zmysł węchu, jest w stanie wykryć ukryte zapachy i rozpoznać zapachy na ludziach. Ma również zdolność do tworzenia zapachów, które są eleganckie, i uwodzicielskie. Tworzył perfumy dla Hermès i Cartier, a od 2004 roku jest perfumiarzem exclusif dla Hermès.

Pamiętnik nosa Elleny to wspaniała lektura. Jest częścią serii „Que sais-je”, czyli serii książeczek o perfumiarstwie. Napisana jest w formie pamiętnika i daje ciekawy wgląd w życie perfumiarza. Ellena rozmawia o zapachach z ludźmi z branży, a jego wpisy są mieszanką krótkich notatek zapachowych i wnikliwych przemyśleń na temat codziennego życia.

R.M.Gatefosse – Aromaterapia

Podczas pierwszej wojny światowej Rene-Maurice Gattefosse współpracował z różnymi praktykami, w tym Marchandem, Tamisierem, Jonquieresem, Forguesem i doktorem Douly. W latach czterdziestych współpracował z Josem Jullienem przy badaniach nad składem fizyko-chemicznym wód termalnych. Opracował również książkę o Aromaterapii, wydaną w 1937 roku.

Książka ta ponownie łączy wcześniejsze publikacje na temat olejków eterycznych. Gattefosse przytaczał głównie dowody anegdotyczne, ale zasugerował, że aromaterapia może być stosowana w leczeniu praktycznie wszystkich układów narządów. Zasugerował również, że aromaterapia może leczyć gangrenę, choroby weneryczne i gale. Zasugerował również, że olejki aromaterapeutyczne mogą być używane do promowania duchowego i fizycznego dobrego samopoczucia.

W latach 80-tych XX wieku aromaterapia stała się popularna w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii i Niemczech. Olejki aromaterapeutyczne są pozyskiwane z roślin, głównie poprzez destylację parą wodną, i są wykorzystywane do promowania fizycznego i emocjonalnego dobrego samopoczucia. Gattefosse specjalizował się również w rozczynnikach dla przemysłu kosmetycznego i farmaceutycznego. Zmarł w Casablance w Maroku. Nowe wydanie jego książki, Aromaterapia, zostało opublikowane w 1942 roku, ale nigdy nie ujrzało światła dziennego.

Ponownie skierował też firmę Gattefosse w stronę kosmetologii. Obecnie firma jest jedną z największych na świecie i specjalizuje się w substancjach pomocniczych dla przemysłu kosmetycznego i farmaceutycznego.

Aforyzmy miłośnika perfum

Ci, którzy kochają perfumy, mogą chcieć czytać dalej. Wielu znanych projektantów przekazało swoje dwa grosze na ten temat. Podczas gdy na rynku nie brakuje perfum, niektóre są lepsze od innych. Na przykład, róże pachną lepiej niż kapusta. Co ciekawe, niektóre perfumy są wręcz stworzone do usidlenia mężczyzny.

Podobnie, niektóre perfumy są znane z tego, że pozostawiają ludzi chorych i zimnych. Najlepsze z najlepszych to te, które mają najdłuższy efekt. Ostatecznie, zapach jest jednym z najważniejszych elementów osobowości kobiety. Kiedy nosisz dobre perfumy, aura kobiety staje się bardziej sympatyczna, co czyni ją bardziej atrakcyjną dla jej męża. Na dłuższą metę, kobieta, która nie jest fanką zapachu, może być najlepiej bez niego.

Choć istnieje wiele aforyzmów miłośniczki perfum, ten powinien wystarczyć. Kobieta bez perfum nie ma przyszłości.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *