Jak znaleźć zagubiony flakonik perfum

Jak znaleźć zagubiony flakonik perfum

Niezależnie od tego, czy zgubiłeś swój flakonik perfum, czy po prostu chcesz odzyskać piękno utraconych perfum, istnieje wiele sposobów, aby to zrobić. Być może trzeba będzie go odtworzyć lub przechowywać w chłodnym, suchym miejscu, ale są też wskazówki, które pomogą Ci ocenić, czy naprawdę minął już jego czas świetności.

Przechowuj w chłodnym, suchym miejscu

Przechowywanie butelek perfum w chłodnym, suchym miejscu jest bardzo ważne dla przedłużenia zapachu. Ważne jest również, aby przechowywać je w bezpiecznym i ciemnym otoczeniu, aby zapobiec uszkodzeniu DNA zapachu. Jeśli zauważysz, że Twoje perfumy tracą swoją intensywność, to być może nadszedł czas, aby znaleźć nowy dom dla swojej butelki.

Wrogiem numer jeden Twoich perfum jest światło słoneczne. Światło przyspiesza parowanie płynów i rozbija strukturę molekularną perfum. Ponadto, promienie ultrafioletowe mogą zmienić kolor Twoich perfum, zmieniając bursztynowe tony w zielone. Dlatego najlepszym miejscem do przechowywania perfum jest ciemna szafa lub schowek. Jeśli jesteś w podróży, możesz również przechowywać je w pojemniku podróżnym.

Kolejnym wrogiem Twoich perfum jest wilgoć. Kiedy wilgotność wzrasta, może powodować niepożądane reakcje chemiczne. To rozbija składniki perfum, a także psuje ich zapach. Najgorszym miejscem do przechowywania perfum jest łazienka. Tam również jest niezwykle wilgotno, a to właśnie tam większość ludzi przygotowuje się do dnia.

Ostatnim wrogiem Twoich perfum jest temperatura. Ciągłe zmiany temperatury mogą zaburzyć strukturę chemiczną perfum, a także rozłożyć ich składniki. Dlatego najlepszym miejscem do przechowywania zapachu jest chłodne, suche miejsce, takie jak szafa lub schowek.

Jeśli przechowujesz drogie perfumy, wtedy najlepiej przechowywać je na niskiej półce w szafie. Nie chcesz przechowywać ich w pobliżu okien, ponieważ bezpośrednie światło słoneczne może rozbić strukturę molekularną Twoich perfum. Nie chcesz również przechowywać perfum w pobliżu grzejnika, ponieważ ciepło może zepsuć wodę kolońską szybciej niż cokolwiek innego.

Jeśli przechowujesz swoje perfumy w chłodnym, suchym miejscu i sprawdziłeś datę ważności na swojej butelce, to jesteś na dobrej drodze do długotrwałego zapachu. Możesz również zamrozić swoje perfumy, jeśli zależy Ci na ich zachowaniu. Jest to rozwiązanie ekstremalne, ale w przypadku niektórych zapachów może być konieczne. Jeśli przechowujesz swój zapach w chłodnym, suchym miejscu i sprawdziłeś datę ważności na swoim flakonie, powinieneś być w stanie go znaleźć, jeśli będziesz go potrzebował.

Szukaj emaliowanych napisów na szklanych butelkach

Na szczęście piękne flakony perfum nie są trudne do zdobycia. Większość z tych bombek jest dość przystępna cenowo i można je znaleźć w lokalnym sklepie z antykami. Jednak musisz odrobić pracę domową, aby upewnić się, że otrzymujesz najlepsze z nich.

Najlepszym sposobem na rozpoczęcie jest sprawdzenie strony internetowej M.S. Rau, gdzie znajdziesz szeroki wybór kolekcjonerskich butelek perfum. Na stronie można znaleźć najbardziej godne uwagi z dorobku Rene Lalique, a także ładny asortyment innych szklanych butelek. Warto również sprawdzić ich stronę poświęconą flakonom Art Deco. Ich kolekcja zawiera jedną z najbardziej imponujących na świecie kolekcji flakonów perfum Art Deco.

Jeśli chodzi o wybór najlepszej szklanej butelki, powinieneś szukać połączenia jakości i wartości. Najlepsze butelki można prawdopodobnie znaleźć u dealerów antyków, którzy często mają dobre pojęcie o tym, z czym mają do czynienia. Na przykład, będziesz chciał uniknąć butelek ze szkła, które jest pęknięte, wyszczerbione lub rozbite. Może to wpłynąć na ogólny wygląd i odczucia związane z flakonem, a także na trwałość wody kolońskiej lub perfum. Dobrym pomysłem jest również szukanie butelek o tym samym rozmiarze. Mniejsza butelka może być łatwiejsza do przechowywania, podczas gdy większa będzie prawdopodobnie wymagała więcej miejsca.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *