Jak spakować perfumy na podróż

Jak spakować perfumy na podróż

Niezależnie od tego, czy wybierasz się w podróż służbową, czy na wakacje, spakowanie swoich ulubionych perfum jest kluczowe. Ostatnią rzeczą, której chcesz, jest przybycie do miejsca docelowego i znalezienie swojego ulubionego zapachu zniknął. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby mieć pewność, że Twoje perfumy pozostaną bezpieczne i świeże.

Czy potrzebujesz etui podróżnego zatwierdzonego przez TSA?

Niezależnie od tego, czy podróżujesz samochodem, samolotem, pociągiem czy statkiem, powinnaś znać przepisy TSA dotyczące płynów i perfum. Perfumy są łatwopalne i regulatorzy linii lotniczych traktują je jako płyny niebezpieczne. Jeśli masz pytania dotyczące zasad, możesz skontaktować się z Administracją Bezpieczeństwa Transportu (TSA) na stronie asktsa.com lub za pośrednictwem Twittera, Facebook Messenger lub AskTSA.

Perfumy i wody kolońskie można wnieść na pokład samolotu, o ile znajdują się w pojemnikach o pojemności 3,4 uncji lub mniejszej. Pojemniki muszą być całkowicie zamknięte. Funkcjonariusze TSA mogą jednak zastosować alternatywne środki bezpieczeństwa w celu oczyszczenia płynów. Zazwyczaj środki te nie są konieczne dla pasażerów, ale ostateczna decyzja należy do funkcjonariusza organów ścigania.

Przepisy TSA stanowią, że pasażerowie mogą wnieść jedną zamykaną torbę wielkości kwartału i jeden flakon perfum lub wody kolońskiej na pasażera. Jeśli podróżujesz z więcej niż jedną butelką, każda butelka musi być w oddzielnych pojemnikach. Wyjątkiem jest mleko matki i formuła, które są wyłączone z tej zasady.

Woda kolońska jest uważana za niebezpieczny płyn i może być zabroniona, jeśli nie jest zapakowana w zamykany pojemnik wielkości kwartału. Ponadto agenci TSA skonfiskowali nieoznakowane butelki z płynem.

Przepisy TSA mówią, że pasażerowie mogą wnieść jedną butelkę perfum lub wody kolońskiej na osobę, a każda butelka musi być w pojemniku o pojemności 3,4 uncji lub mniejszej. TSA dopuszcza jednak dwa wyjątki: płyny niezbędne z medycznego punktu widzenia oraz aerozole.

Płyny niezbędne z medycznego punktu widzenia są dozwolone w ilościach większych niż te dozwolone w ramach zasady 3-1-1. Dotyczy to mleka matki, formuły i leków kontrolowanych. Jednakże każda butelka płynu niezbędnego medycznie musi znajdować się w swoim własnym, oddzielnym pojemniku.

Woda kolońska i perfumy są dozwolone w bagażu rejestrowanym, jeśli są zapakowane w pojemniki o pojemności 3,4 uncji lub mniejsze. Butelki muszą być jednak w oryginalnym opakowaniu. W większości przypadków oznacza to, że będziesz musiał wyjąć butelkę z bagażu podręcznego przed przejściem przez ochronę.

Woda kolońska i perfumy są również dozwolone w bagażu podręcznym. Butelki muszą być jednak mniejsze niż 3,4 uncji i muszą zmieścić się w przezroczystej torebce wielkości ćwiartki.

Przechowywanie w bagażu podręcznym

Przechowywanie perfum na podróż w bagażu podręcznym wymaga odrobiny planowania. Chcesz mieć pewność, że pakujesz je w sposób, który nie spowoduje uszkodzenia bagażu. Oznacza to, że powinieneś upewnić się, że masz butelkę, która jest odporna na wycieki i że jest również łatwa do zamknięcia.

Powinieneś również upewnić się, że pakujesz butelkę w torbę, która ma pokrywę. Posiadanie pokrywy gwarantuje, że nie podejmujesz żadnego ryzyka związanego z wyciekiem perfum. Możesz również zapakować butelkę w torbę o rozmiarze kwartalnym. Ta torba zapewni, że nie będziesz ryzykować z butelką i że nie złamiesz zasad.

Zasada 3-1-1 mówi, że płyny muszą być przechowywane w pojemnikach nie większych niż 3,4 uncji. Jest to w rzeczywistości dość mała butelka, zwłaszcza jeśli rozważasz pełną butelkę perfum. Jeśli podróżujesz tylko z małą butelką, być może nie musisz przejmować się tą zasadą.

Jednak zasada 3-1-1 nie jest jedyną, której należy przestrzegać. Istnieją również pewne zasady dotyczące innych płynów. Na przykład, aerozole są dozwolone w bagażu podręcznym, ale możesz zapakować tylko jedną torbę wielkości ćwiartki na pasażera. Oznacza to, że będziesz musiał mieć jakąś pokrywę na butelkę lub atomizer.

Kolejną zasadą, o której powinieneś wiedzieć, jest ta, która mówi, że musisz mieć ze sobą nasadkę na dyszę rozpylającą przez cały czas. Jest to ważne, ponieważ ważne jest, abyś nie rozpylał swoich perfum na ubrania. Możesz również użyć wilgotnych chusteczek, aby zastosować perfumy. Możesz także zabrać ze sobą skarpetkę lub inne ubranie, w którym będziesz mógł trzymać butelkę podczas podróży.

Będąc na lotnisku, możesz również odwiedzić sklep wolnocłowy. Większość perfum jest dostępna we flakonie w rozmiarze podróżnym, ale niektóre zapachy mogą być dostępne w większych pojemnikach. Możesz również zakupić pojemniki na perfumy podróżne z możliwością ponownego napełnienia, co ułatwi Ci korzystanie z perfum podczas podróży.

Unikaj sklepu wolnocłowego

Wnoszenie własnych perfum do samolotu nie jest tak trudne, jak może się wydawać. Musisz jednak przestrzegać kilku zasad, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

Pierwszą zasadą jest sprawdzenie flakonu perfum. Butelka powinna być 3,4 uncji lub mniejsza. Perfumy, które są zbyt duże mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa. Jeśli nie jesteś pewien, ile potrzebujesz, możesz kupić mniejszą butelkę lub próbkę testową.

Kolejną zasadą jest przyniesienie go w pojemniku zatwierdzonym przez lotnisko. Większość lotnisk ma sklepy, które sprzedają większe pojemniki. Pojemnik musi być zabezpieczony przed manipulacją i posiadać plombę. Ponadto, butelka powinna być przezroczysta. Jeśli Twoja butelka nie jest oznakowana, TSA ją skonfiskuje.

Inną zasadą jest przyniesienie go w plastikowej torbie odpornej na manipulacje. Jeśli zamierzasz podróżować przez jakiś czas, oszczędzi ci to konieczności zakupu nowych pojemników.

Jeśli zamierzasz podróżować międzynarodowo, najlepiej jest kupić coś lokalnego przed wyjazdem. Może to pomóc Ci uzyskać lepsze oferty na towary bezcłowe. Azja jest często najlepszym miejscem na bezcłowy tytoń, podczas gdy alkohol jest tańszy na Karaibach.

Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, które lotniska oferują najlepsze oferty na towary wolnocłowe, jest sprawdzenie stron internetowych lokalnych sklepów wolnocłowych. Możesz również sprawdzić stronę internetową linii lotniczych w celu uzyskania informacji o towarach bezcłowych.

Niektóre kraje ograniczają ilość pieniędzy, które można wydać na towary bezcłowe. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo pieniędzy. W zależności od celu podróży, możesz wydać do 800 dolarów w ciągu 31 dni bez konieczności płacenia podatków.

Najlepszym sposobem na uzyskanie dobrej oferty na perfumy bezcłowe jest rozejrzenie się i porównanie cen. Należy również unikać sklepów wolnocłowych, które sprzedają podróbki perfum. Możesz skończyć płacąc więcej niż powinieneś za coś, co w rzeczywistości nie jest tego warte.

Chociaż może nie jest to tak łatwe jak pakowanie własnych perfum, warto podjąć wysiłek, aby zrobić to we właściwy sposób. Upewnij się, że zachowujesz paragony i nie bój się poprosić o więcej informacji, jeśli nie jesteś pewien.

Chroń swój flakonik przed rozlaniem

Niezależnie od tego, czy jesteś podróżnikiem, czy się przeprowadzasz, ważne jest, aby chronić swój flakonik perfum przed rozlaniem. Możesz to zrobić na kilka sposobów, np. zawinąć go w folię lub zapakować w przezroczystą torbę z zamkiem błyskawicznym.

Powinieneś również zabezpieczyć korek butelki za pomocą taśmy. Zapobiegnie to wszelkim wyciekom, które mogą wystąpić podczas transportu.

Gdy nakrętka jest już na butelce, należy owinąć ją folią. Zapobiegnie to odkręcaniu się nakrętki, a także zapobiegnie wyciekaniu resztek kosmetyków.

Dla dodatkowej ochrony możesz owinąć butelkę grubym ręcznikiem. Możesz również umieścić kawałek materiału nad butelką i zabezpieczyć go taśmą. Dzięki temu butelka nie będzie się przesuwać, a także nie ulegnie uszkodzeniu podczas transportu.

Możesz również zapakować swój flakonik z perfumami używając pudełka z pianki lub kartonu. Jeśli pakujesz swoje flakony perfum używając pudełka z pianki, ważne jest, aby zapakować je indywidualnie. Ważne jest również, aby owinąć każdą butelkę folią bąbelkową.

Możesz również zapakować swoje butelki w organizer podróżny. Są one świetne do pakowania perfum, ponieważ możesz zaklinować butelki między grubymi ubraniami. To sprawi, że nie będą się ślizgać, a także uchroni je przed zarysowaniem.

Na dłuższe podróże, możesz chcieć kupić pudełko na lód, aby utrzymać perfumy w chłodzie. Te pudełka są wodoszczelne i zapewnią doskonałą izolację dla wrażliwych na temperaturę przedmiotów.

Powinieneś również zapakować swoje buteleczki w kartonowe pudełko i użyć taśmy pakowej do ich zabezpieczenia. Zapobiegnie to trzaskaniu się butelek o siebie.

Jeśli pakujesz swoje flakony perfum w plastikowy pojemnik, powinieneś zawinąć je w co najmniej trzy warstwy folii bąbelkowej. Folia bąbelkowa powinna być na tyle duża, aby przykryć całą butelkę. Możesz również umieścić folię pod nakrętką, aby zapewnić, że pozostanie ona zamknięta podczas transportu. Dzięki temu do butelki nie dostanie się powietrze, które może spowodować ryzyko wybuchu.

Jeśli pakujesz swoje flakony perfum za pomocą kartonów, powinieneś je solidnie zakleić taśmą. Użyj taśmy wysokiej jakości, aby zapobiec zarysowaniu butelek.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *