Wybór najlepszych rozpuszczalników do perfum

Wybór najlepszych rozpuszczalników do perfum

Wybór odpowiednich rozpuszczalników do perfum może pomóc w uzyskaniu najlepszych zapachów z perfum i wody kolońskiej. Istnieje wiele różnych rozpuszczalników do perfum i będziesz musiał wybrać odpowiedni dla swojego osobistego gustu.

Octan etylu

Oprócz tego, że jest doskonałym rozpuszczalnikiem dla perfum, octan etylu jest również stosowany w kosmetykach i zmywaczach do paznokci. Octan etylu jest cieczą tłuszczową o wzorze rozszerzonym CH3COOCH2CH3. Jest również częstym rozpuszczalnikiem w chromatografii cienkowarstwowej.

Octan etylu jest rozpuszczalny w alkoholu i chloroformie. Jest to bezbarwna ciecz o przyjemnym zapachu. Może być stosowany w perfumach, zmywaczach do paznokci oraz jako środek ekstrakcyjny. Jest również stosowany jako aktywator w farbach.

Jego zastosowanie w kosmetyce wzrosło, szczególnie ze względu na stosunkowo niski koszt octanu etylu. Jednakże octan etylu może również powodować podrażnienie skóry oraz podrażnienie nosa, gardła i oczu. Może być również łatwopalny. Dlatego nie należy się nim zajmować w dużych dawkach. Należy go również przechowywać w ognioodpornych pojemnikach.

Octan etylu został po raz pierwszy zsyntetyzowany w 1895 roku z etanolu i kwasu octowego. Jest on również stosowany w dekofeinizacji ziaren kawy i liści herbaty.

W przemyśle perfumeryjnym octan etylu przyczynia się do nadania zapachu perfumom i jest również stosowany jako środek ekstrakcyjny. Jest on również stosowany w produkcji sztucznych aromatów owocowych. Aromat octanu etylu jest charakterystycznym słodkim zapachem. Nie wiadomo jednak, czy octan etylu jest rakotwórczy lub niebezpieczny dla środowiska.

Jako rozpuszczalnik do żywności i kosmetyków, octan etylu ma niską toksyczność ostrą. Jednak długotrwałe narażenie może powodować zawroty głowy. Stąd zaleca się unikanie regularnego stosowania octanu etylu. W przypadku długotrwałego stosowania octanu etylu należy oczyścić skórę. Zaleca się również noszenie rękawic ochronnych.

Octan etylu został wykryty w wielu produktach spożywczych, w tym w sokach owocowych, winie, occie, sosie żurawinowym i czekoladzie. Jest on również stosowany w produkcji sztucznego jedwabiu i plastikowego drewna. Jest używany jako rozpuszczalnik w przemyśle farmaceutycznym, jak również.

Hedione

hedione, syntetyczna cząsteczka aromatu zapachowego, znalazła szerokie zastosowanie we współczesnym perfumiarstwie. Posiada unikalny charakter, który łączy się z innymi molekułami i nadaje kompozycjom ciepły, kwiatowy, świeży charakter. Hedione posiada również reakcje podobne do feromonów, które przyczyniły się do jego uznania w przemyśle perfumeryjnym.

Na początku lat 60-tych Roger Firmenich wprowadził hedione do przemysłu zapachowego. W tym czasie hedion był drogi i dostępny tylko w kilku szlachetnych zapachach. Jednak molekuła ta miała bardzo silny zapach i była ulubioną wśród mężczyzn. Steve McQueen również był fanem tego związku.

W połowie lat 60. perfumiarze próbowali odtworzyć zapach jaśminu za pomocą syntetycznych molekuł. Preferowali jednak jasmonian metylu nad hedionem. Zsyntetyzowano nowy związek, który został wysłany do wiodących domów perfumeryjnych. Związek ten został użyty w zapachu Eau Sauvage firmy Dior w 1966 roku. Zawierał on 2,5% hedionu.

Molekuła ta była również używana w zapachach dla dzieci. Uznawana była za środkową nutę perfum, miała kwiatowy, oleisty charakter. Stwierdzono, że zapach jest bardzo atrakcyjny dla mężczyzn, kobiet i dzieci. Jego feromonowe reakcje doprowadziły do kampanii marketingowych perfum z hedionem.

Oprócz hedionu, przemysł perfumeryjny rozgałęził się na wiele syntetycznych baz. Należą do nich indol, octan benzylu i linalool. Niektóre z tych cząsteczek nadają blask, inne zaś słodki, drzewny lub słony akcent.

Chlorowanie Hedionu za pomocą środków chlorujących jest metodą łatwą i wygodną. Jednak etapowość tego trzyetapowego procesu spowodowała rosnący koszt bromu. Preferowaną metodą syntezy DHH w skali jest bezpośrednie utlenianie Hedionu.

Pierwszy etap prowadzono w dwóch warunkach: w warunkach bezrozpuszczalnikowych i pod zmniejszonym ciśnieniem. Te ostatnie prowadziły do niższej wydajności, przypisywanej utracie Cl2 poprzez przedmuchiwanie azotem.

Benzoesan benzylu

Benzoesan benzylu jest cząsteczką chemiczną, która występuje naturalnie w roślinach. Jest częstym składnikiem produktów higieny osobistej, a także stosowany jest jako składnik zapachowy. W perfumerii jest stosowany jako utrwalacz perfum, a w olejkach zapachowych działa jako nośnik.

Benzoesan benzylu składa się głównie z kwasu benzoesowego i alkoholu benzylowego. Jest substancją stabilną, odporną na zmiany temperatury. Posiada słaby słodko-balsamiczny zapach. Cząsteczka ta może być stosowana jako plastyfikator i rozpuszczalnik. Benzoesan benzylu jest rozpuszczalny w etanolu i benzoesanie etylu. Jest również rozpuszczalnikiem nitrocelulozy i octanu celulozy. Stosowany jest również w perfumach, olejkach zapachowych, balsamach, mydłach i produktach perfumowanych. Ma działanie przeciwbakteryjne i jest stosowany jako środek konserwujący.

Benzoesan benzylu działa również jako środek mitotwórczy. Zabija roztocza świerzbu. Jest również stosowany w miejscowych preparatach farmaceutycznych do leczenia świerzbu. Jest również stosowany w połączeniu z innymi środkami w leczeniu wszy głowowych. Cząsteczka ta ma również właściwości estrogenne i może naśladować estrogen. Jest również stosowana w leczeniu pasożytów w medycynie weterynaryjnej.

Ma szacowany okres półtrwania wynoszący 55 godzin. Ma ciśnienie pary 2,25×10-4 mm Hg w temperaturze 25 stopni C. Jest bezbarwną oleistą cieczą. Jest rozpuszczalny w chloroformie i etanolu. Jest również stosowany jako nośnik barwników i środek do wstępnego utrwalania w przemyśle zapachowym.

W produktach do pielęgnacji ciała jest stosowany jako składnik szamponów do włosów, odżywek i proszków do suszenia w sprayu. Jest również stosowany w mydłach, produktach do pielęgnacji skóry i produktach do kąpieli. Jest również stosowany w kompozycjach zapachowych w celu wzmocnienia właściwości zapachowych głównych składników.

Alkohol denaturowany

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym perfumiarzem, czy doświadczonym profesjonalistą, możesz zrobić perfumy w domu. Musisz jednak upewnić się, że używasz odpowiednich składników.

Jednym z głównych składników perfum jest alkohol. Etanol jest jednym z najlepszych nośników dla olejków zapachowych. Kiedy nakładasz alkohol na skórę, szybko się wchłania, pozwalając zapachowi dyfundować przez kilka godzin. Daje również wrażenie świeżości.

Istnieją dwa główne rodzaje alkoholu, których możesz użyć do produkcji perfum. Jeden to etanol spożywczy, a drugi to mocny alkohol zbożowy. Najlepszym alkoholem do użycia jest skażony 96% etanol. Jednak powinieneś również użyć oleju nośnego, takiego jak olej Jojoba. Dzięki temu unikniesz podrażnień skóry.

Olej nośny to olej bazowy, który pozwala na dobre wymieszanie się Twoich perfum. Możesz również użyć innego oleju, jeśli olej Jojoba jest niedostępny.

Kiedy robisz perfumy, powinieneś również pamiętać, że nigdy nie powinieneś używać alkoholu do wcierania. Może on podrażniać skórę i powodować wypryski.

Alkohol perfumeryjny jest również wykorzystywany przy formułowaniu i mieszaniu perfum. Jest to specjalna formuła, która pozwala na łatwe mieszanie zapachów i olejków eterycznych. Może on również zastąpić alkohol przemysłowy i domowy.

Alkohol perfumeryjny znajdziesz w sieci. Możesz go również zamówić w Gangapur, Nashik w Indiach, w cenie 75 INR za litr. Trzeba jednak uzyskać zgodę na użycie alkoholu skażonego. Jest on również uważany za substancję niebezpieczną.

Składając wniosek o zastosowanie zastępczych środków denaturujących, należy dołączyć wyjaśnienie dotyczące zamiany oraz 8-uncjową próbkę produktu, który ma być poddany analizie. Można również poprosić o podanie nazwy producenta, producenta produktu oraz specyfikacji produktu.

Emulgatory

Stosowanie emulgatorów w perfumach pozwala olejkom eterycznym dobrze mieszać się z produktami na bazie wody, takimi jak szampony i balsamy. Te olejki eteryczne mogą stać się mętne, jeśli nie zostaną zmieszane z emulgatorem. Emulgatory pomagają również stworzyć stabilną mieszankę. Ilość potrzebnego emulgatora jest inna dla każdego olejku eterycznego.

Istnieje kilka różnych rodzajów emulgatorów stosowanych w przemyśle perfumeryjnym. Należą do nich emulgatory hydrofilowe i emulgatory anionowe. Emulgatory anionowe są niedrogie i są szeroko stosowane w przemyśle kosmetycznym.

Emulgatory hydrofilowe są zwykle całkowicie rozpuszczalne w wodzie, ale mogą też występować jako mętne lub mgliste. Emulgatory anionowe mają niską lepkość i mają zdolność do zawieszania niewielkich ilości olejków eterycznych.

Emulgatory do perfum mogą być również stosowane jako solubilizatory. Solubilizatory są stosowane w produktach na bazie wody, takich jak mydła i balsamy. Zawieszają olejki eteryczne i utrzymują je w emulsji typu woda w oleju.

Emulgatory są również używane do zapachu balsamów i soli do kąpieli. Zazwyczaj miesza się je w proporcji jedna część emulgatora do jednej części olejku eterycznego.

W tym badaniu cztery emulgatory hydrofilowe były testowane pod kątem ich właściwości dermatologicznych, aplikacyjnych i stabilności. Wartości HLB czterech emulgatorów wahały się od 10,3 do 14,0. Wybrane emulgatory wykazały dobre właściwości dermatologiczne i zostały uznane za bezpieczne dla skóry człowieka.

Stabilność chemiczną zastosowanych substancji zapachowych oceniono za pomocą testu stresu oksydacyjnego. Zmierzone wartości wskazały, że kompozycje zapachowe były stabilne. Badane kompozycje zapachowe były wolne od alergenów i posiadały certyfikat GRAS. Wyniki wykazały, że stabilność chemiczna zastosowanych kompozycji zapachowych wzrastała wraz ze wzrostem stężenia kompozycji zapachowej.

Zastosowanie nanoemulsji do perfum może rozwiązać problemy niskiej biodostępności i utleniania. Mają one bardzo niską lepkość, wysoką stabilność kinetyczną i dużą powierzchnię międzyfazową.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *